V nabídce Deelive se nacházejí prsteny, náramky, náušnice, náhrdelníky a brože v pestré škále materiálů. Mezi ně patří stříbro, zlato, chirurgická ocel, mosaz, měď nebo umělá hmota. Tyto materiály se objevují také v kombinaci s „doplňkovými“ materiály jako jsou perly sladkovodní nebo mořské, polodrahokamy a drahokamy, sklo a výjimečně také kůže, beton a speciální formy umělé hmoty.

 

CHIRURGICKÁ OCEL

Chirurgická ocel je pro své takřka dokonalé vlastnosti při kontaktu s lidským tělem a podmínkami okolního prostředí oblíbená nejen v medicíně, ale i šperkařství.

Je to slitina kovů, především železa, uhlíku, chromu a dalších. Díky chromu je povrch jasný, ​lesklý, vysoce odolný a nerezavějící, další kovy, jako je mangan či nikl, propůjčují šperku studený a elegantní vzhled.

Designéři: Klára Šípková | Kateřina Reich | Anina Jewellry | Nomio (Milan Nováček) | Gravelli | Patrick Malotki

 

ZLATO

Mezi námi zastoupenými designéry je málo těch, kteří pracují se zlatem jako základním materiálem šperku a nejčastěji se tak objevuje pokovené zlato. Šperk s pokovením má své speciální vlastnosti, viz níže v oddílu Pokovení.

Nadto není zlato jako zlato. Podle tónování rozlišujeme zlato žluté, růžové, červené nebo bílé. S ryzím zlatem pracuje Nomio neboli Milan Nováček, Hana Polívková, výjimečně Maria Kobelová a Janja Prokic.

 

STŘÍBRO

Mezi designéry šperků nejoblíbenější a nejčastěji používaný materiál. Běžně ve vysoké ryzosti 925/1000. V naší nabídce se objevuje i ve formě recyklovaného stříbra: pro své šperky ho využívá Miroslava Lichá. Více o recyklovaném stříbře v designérské kartě NLMT.

 

PERLY

Perly jsou podle původu sladkovodní nebo mořské. Zajímavý fakt, který nám je pomůže rozlišit, je, že sladkovodní perly mají oproti mořským častěji nepravidelný tvar. To však perlám nikterak neubírá na kvalitě. Jako jediné z drahokamů jsou perly vytvořené živým organismem. Perly symbolizují čistou přírodní krásu a ve starověkých říších byly opředené mnoha legendami. Hlavně proto, že nebyl jasný jejich původ a způsob vzniku. Perly však vždy byly a jsou symbolem luxusu a elegance.

Designéři: Nomio (Milan Nováček) | Hanuš Lamr | NLMT | Renata Bachmannová | Karla Jewelry Studio | Markéta Kratochvílová

 

UMĚLÁ HMOTA

Objevuje se ve špercích ve formě perspexu (umělé sklo tzv. plexisklo, Kateřina Reich), pryže neboli gumy (Anina), polypropylenu (Lucie Houdková) a nylonu (ART43D, Blueberries).

Šperky typu KOKON od Lucie Houdkové, celá kolekce ART43D a kolekce NYLON značky Blueberries vznikly metodou 3D tisku.

  

KAMENY

Diamanty a drahé kameny jsou odjakživa běžnou součástí šperků. Současní designéři však využívají také méně tradiční materiály a vedle drahých kamenů se tak součástí šperku stává například čedič, grafit nebo mramor.

Designéři: Metaformi | Maria Kobelová | Renata Bachmannová

 

BETON

I tak netradiční materiál, jakým je beton, může být elegantní a originální součástí šperku. Nejčastěji je kombinován se zlatem, stříbrem či chirurgickou ocelí.

Designéři: Gravelli | Hartgut Buntbeton

 

KŮŽE

Designéři: Jana Rollo

 

POKOVENÍ

Někteří designéři pro svůj šperk volí povrchovou úpravu pokovením, nejčastějším takovým příkladem je stříbrný šperk pokovený zlatem. Objevují se ale i jiné kombinace: